Sirius

kennel

labrador   retrievers

alfa   sirius

Líza


IWT   6. 6. a 7. 6. 2008 

web IWT zde

videa zde       

další články na webu RS zde

Fotoalbum :

popisy zde

Fotoalbum :

popisy zde

V rakouském Seefeldu proběhly letos mezinárodní WT. Startovalo celkem 33 tříčlenných týmů z Rakouska, Dánska, Německa, Itálie, Norska, Švýcarska, Maďarska, Švédska,Finska, Francie i Holandska. A stálo to za to.

Vytvořili jsme koronu v sobotu spolu se soutěžícími na stanovišti č. 5  a s uspokojením jsme konstatovali, že bychom i s našimi psy byli schopni obstát. Poté, co jsme obešli ještě další stanoviště, zejména č. 1 a č. 4 bylo zcela zřejmé, jaký obrovský kus cesty při výcviku je stále ještě před námi. Na dlouhé vzdálenosti blindy (tj. aporty naslepo) jsme byli psychicky připraveni, ale vysoké děrované ohrady, které museli psi překonávat i na vzdálenost 120m a pak ještě pokračovat dál, nám vyrazily dech. No, ne všichni to také dobře zvládali, ale některé výkony týmů byly opravdu neuvěřitelné, naprosto skvělé. 

Po oba dny byla sice shodná stanoviště, ale vždy jiné disciplíny. Snažila jsem se nakreslit plánky disciplín, ne vždy se mi ale podařilo zachovat měřítko vzdáleností.... Raději jsem uváděla metry, ale je to opět jen hrubý odhad.


č.1

První  a vlastně jediný se házel marking pro psa č.2 s výstřelem.
Poté vyl vyslán pes č. 1 na blind, pak marking pro 2 a nejtěžší poslední blind pro psa č.3 přes 2 ohrady na vzdálenost asi 130m

č.1

První se házel marking pro psa č.1 s výstřelem. Pro hustý les nebylo nic vidět, jen slyšet dopad, druhý byl marking přes plot.
Jako třetí a nejtěžší byl blind přes plot i přes cestu daleko do lesa asi na 130m.

č.2

První se házel marking pro psa č.3 s výstřelem, pak pouze výstřel pro psa č.2 a naposledy pro psa č.1 přišel střelec na místo, vystřelil a zase odešel, ztížením byl plot.
Pes č.2 měl blind se střelbou, věděl o markingu a ještě musel zdolat zorané políčko.

č.2

Tato disciplína byla zaměřená na klidy a dohledávku.
Svádivé dummy (před vysláním psa je sesbírali), runing rabbit a spousta hluku a střelby. Vůdci se psy přešli do místa vypouštění a pak byla dohledávka.Vše imitovalo lov.

č.3

Klasický walk up se třemi aporty.
Vzdálenosti byly kolem 80-100m.

č.3

Nejkrásnější a nejobtížnější disciplína IWT. 
1. marking s přecházejícím střelcem na vzdálenost cca 250m pro psa č.3, pak blindy s výstřelem na veliké vzdálenosti.


č.4

Nádherná a obtížná disciplína.
Pro 1. a 2. psa pouze střelba na blindy - 1.šel přes vodu, 2. přes vodu a ohradu, pro 3. psa marking. Šel jako poslední, takže memory mark cca na 80m.

č.4

Tady byly opravdu značné vzdálenosti.
Jako první marking 2x přes vodu a uprostřed kopeček pevniny, jako druhý střelba na blind přes vodu. 
Poslední byl marking přes ohradu cca 100m. Pes sem šel jako poslední nejdříve po 15 min, takže memory mark.


č.5

Jako první byl marking, nebylo vidět místo dopadu, pak přecházeli střelci k 2. místu - blindu pro psa č.2 a nakonec střelba na velkou vzdálenost cca 110m na blind pro 3.
V tomto pořadí byli psi také vysíláni.

č.5

Sem nás nepustili, abychom nerušili.
Takže se pouze dohadujeme...byl to walk up, opět se třemi aporty.

Domů