Sirius

kennel

labrador   retrievers

alfa   sirius

 

Líza


Přivolání

Blue Barcley Santana Golden

Neviňátko (jedna z prvních fotek)

prostě náš  "Batlis"

Fotogalerie

       Batlíček skončil ve svých 3 letech u nás jako u 4. majitele - cvičitele. Je tady po již absolvovaném 6 měsíčním výcviku, odkud ho pro jeho nekomunikativní, hádavou až agresivní povahu  poslali jako pro výcvik "nevhodného a necvičitelného".
Skutečně měli v mnohém pravdu... protože za svůj život zažil mnoho ústrků, se svojí tvrdou povahou a sklony k dominanci se uzavřel do sebe, vytvořil si vlastní svět i pravidla. Nechtěl se s nikým kamarádit, všechno před všemi bránil (nejvíc milovanou misku s krmením) a naprosto odmítal jakkoliv se vázat na člověka. To, že by měl dokonce i poslouchat  bylo pro něj, vlastně psychicky hotového 3-letého samce, něco úplně absurdního. 
Můj 22-letý syn suše  konstatoval: "Tohle jsme tady ještě neměli! Když po něm něco chceš, dělá blbýho! Nic neumí, neposlouchá, jen kouká a slintá!"
       Mnoho mých bezesných nocí a přemýšlení "jak ne něj a neudělat chybu" se vyplatilo zatím alespoň v tom, že je z Batlíka vzorný rodinný pes. Navíc i při setkání s cizími psy se nerve ani nevrčí, snaží se navázat kontakt. A když se někdy přeci jenom prsí, stačí mu zavelet a z obrovské bílé koule je zase milý pes...! Máme ho teprve tři týdny, není nic jisté, pouze to, že ve své podstatě není žádný agresor, ale že je vlastně vděčný a rád za důsledné vedení, kdy za něj rozhoduje majitel. Pravda, že přivolání na píšťalku musíme mnohdy kombinovat s povelem "ke mě", ale už si nás hlídá a ani se moc nevzdaluje. ( Teď, když jsem ho pochválila, doufám, že mu to vydrží!) 
Komunikace se zlepšila i se mnou, mám ho věčně v patách ... Dokonce i aportuje, ale ještě ho rozhodí pachové stopy nebo cizí psi. Je teď před námi opravdu dlouhý kus cesty, snad až  ke zkouškám.
23.4. Radost z dohledávky... Aportíky

Výcvik přesně 44dní (6 týdnů), 45. den, 4.5. : 

V neděli 4.května 2008 dokázal Batlík, že je to velký pes s ještě větším psím srdcem. a složil  OVVR (216bodů z 232)!!!  
Při složení sice základních zkoušek, dokázal tenhle úžasný pes ujít ten nejdelší a nejobtížnější kus cesty! Vydržel rychlé tempo našeho výcviku a dokázal překonat i všechny předcházející zkušenosti s výcvikem. Naprostou nechuť aportovat vyměnil za radostný aport a doslova posedlost přinášení jakýchkoliv míčků! Hádavou a odtažitou povahu zahodil a vyloupl se vstřícný, pozitivní pes, který zaprodal duši za mazlení a dotyky lidí ...

Velký stresovaný pes po 15 dnech výcviku u nás...

Batlis v kuchyni ...

Pobyt u nás:  Úsměvy 

*  při cvičení u vody snaživě přiapotorval cizí zabalené sušenky ... Petra je vrátila :-(
*  po dobrém aportování odměnou je míček...chytne se, běhá se dokola a  válí se s ním sudy
*  zásada - u nás se na nic nevrčí, takže i na cizí kočku, která k nám vlezla na dvorek a všechny fenky rozlítila, Batlík spokojeně vrtěl
*  na zpříjemnění výcviku u vody koupila panička párečky, málo kořeněné ... špatně je hlídala a páník polovinu závistivě snědl ;-(

Fotoalbum z výcviku klikněte zde

Venčení

Pro fotografa...

Odevzdání aportu

Střídáme všechny druhy aportů...tohle je vlastně vodní aportík
přivolání Batlise Jeho první pampelišky...

První fáze z odložení...

Průzkum

Tohle je prostě Batlíkovo odložení! ...Když je v kopci, jezdí po zádech dolů...

Co prý chci???
Zleva: Bára, Líza, Anettka, Batlis, Kira a Bailinka

Sobotní procházka s kamarády

Batlis v potoce...tady stačí! Šťastný Batlis, ale jen na mělčině
Jedna z prvních Batlíkových procházek Jedna z prvních procházek...ještě neumí ani "sedni" natož "odložení"

Odměny...

Hurá - tady jsou i myši !!!
Mazleníčko.... Mazleníčko ;-))

Domů