2012

Aktuality roku 

zde 2007 zde 2009 zde 2010 zde 2011

2008

Listujte směrem dolů,  řadíme příspěvky  podle data.

Všem Vám přejeme krásné a klidné Vánoce 

Dárek pro Vás - náš kalendář!

Klikněte zde nebo na PF

(pro listování klikejte!)

 

12. a 13. 12. 2008    

Lízinka byla na honu na Konopišti  

Anettka s Bárou byly na honu

v MS Střela v Milém na Rakovnicku

28.11.2008

Trubadur Golden Erinor
Rudánek 
skvěle udělal OVVR
Blahopřejeme!!!

24.11. 2008

Rudánek u nás po 5 týdnech výcviku...
První sníh na chalupě v Bučovicích

....brr, ta voda je ledová, ze břehu je to lepší!!!

7. 11. 2008

Začínají hony, teď na Konopišti....k velké radosti pesanů. A další milá setkání po dlouhé době .... skvělá atmosféra, dobří kamarádi i kamarádky, a i naše "popovídání si" .... . Konečně po roce!!!
Úžasné mobilové fotky Vlaďky Dvořákové s jejími anglickými ohaři

26. - 28. 10. 2008

VZR Zlín 

Pedráškova nejoriginálnější fotka...kdepak je ten aport?

O posledním říjnovém víkendu jsme jeli do Zlína na VZR. Lízinka zdravotně nemohla, takže jako náhradník ji zastoupil goden Pedrášek (Exquisite The Dream Team). 

Exquisite The Dream Team, maj. M. Šustová

Zvykal si na nás a trénoval s námi asi 10 dní před zkouškami,velmi pěkně se prezentoval. Získal 321 bodů, II. cenu.
Moc mu blahopřejeme!!!

3. - 5. 10. 2008

Mistrovství retrievrů 2008

II. ročník MSR
r. CACT

Výsledky zde
Diplom MSR 2008 Na nejvyšší soutěži retrievrů - Mezinárodním Mistrovství retrievrů, kam se kvalifikuje 16 retrievrů ze všestranných zkoušek (nejlepší psi republiky doplněné zahraničními účastníky) startovala o víkendu i naše Líza.
Její skvělé umístění, celkové 3. místo a titul. res. CACT, dokázalo, že je opravdu veliká bojovnice. Nešťastně načasované hárání (starovala necelý týden po...) spojené s opakovanou alergickou reakcí ji opravdu elánu a chuti nedodalo. O to větší je naše radost a obdiv jejího výkonu. Potvrdila vlastně své postupové 2.-3. místo v ČR z loňského roku, kdy byla v pořádku.
Lízinko jsi skvělá!!! Sveřepá, závistivá, rozmazlená, naprosto úžasná!!! Milujeme tě!!!
27. 9. 2008 
 PZ 

28. 9. 2008
BZ "O pohár Pragolovu"
Barunka na BZ, titul CACT. Foto I. Faltus 
Náročný, ale úspěšný zkouškový víkend jsme začali v sobotu na PZ v Bělici, okres Benešov a pokračovali v neděli na BZ v Mukařově.
Startovala naše Líza, těsně po hárání, aby se alespoň takhle dostala do zkouškové atmosféry a přestala se zabývat "hormonálními" záležitostmi...( má startovat o víkendu  na Mistrovství, ach jo...). Mlaďoučká fletí rychlokvaška Róza a (pro doplnění počtu náhodně ráno) i naše Barunka.
Z 12ti účastníků vyhrála 1. místo a 100% bodů naše Bára, druhá za ní byla Líza a abych se tam vůbec ještě někdy mohla ukázat, situaci zachraňovala Róza, která pokazila slídění s dohledávkou limitní známkou, ale jinak pěkně obstála s vysokým počtem bodů.
V neděli už podle plánu startovala Barunka na BZ (které jí jediné chyběly do sbírky). Byla to soutěž "O pohár Pragolovu" všech plemen. Získala 1. cenu (100% bodů) a i titul CACT.
Všem holkám moc moc blahopřejeme!!!

16. 9. 2008 

Můžete svému psu vykládat jakoukoli bláznivinu a on na vás vždycky vrhne pohled pravící: "Můj bože, ty máš pravdu! Nikdy jsem na nic takového nepomyslel!" 

Od sobotního večera, 13. 9., máme opět 4 člennou smečku (Kira s Grace odjely v pondělí) a do voňavé smečky přibyla mladá, aktivní, vždy ke všemu připravená fletka Róza. Pokud svedeme docvičit aport, měla by nastoupit na PZ 27.9.. Takže nezbývá, jen doufat, že se to snad podaří, v duchu úvodního citátu  ... a pes na vás vždycky vrhne pohled pravící: "Můj bože, ty máš pravdu! Nikdy jsem na nic takového nepomyslel!"
Kirunka potvrdila svoje pracovní kvality a poté, co se vrátila domů, tentokrát již se svým majitelem, absolvovala nedělní KPZ v 1. ceně s titulem res. CACT! Moc blahopřejeme!

6. 8. a 7. 8. 2008

KPZ   +   KSZVP 

Karlovy Vary

Kira při markingu. Foto M. Šírová
Na klubové Podzimní zkoušky i na Speciální zkoušky z vodní práce v Karlových Varech  byla přihlášená Gracinka. Ta ale začala před 10ti dny hárat, strhla i naši Lízu (takže mám úžasně voňavou smečku). Na uvolněném místě startovala neplánovaně Kira, která se k nám o víkendu znovu vrátila. A té se skvěle dařilo!!!
KPZ  - v sobotu zazářila, měla plný počet bodů (100%) a z 18ti startujících retrievrů dokonce nejlepší slídění s dohledávkou. Zúčastnila se vyrovnaného rozstřelu v markingu a velmi těsně skončila na celkovém druhém místě s titulem res. CACT!!! 
Dlouhé sobotní zkoušky a velmi teplé počasí si vybraly svoji daň v únavě, přesto Kira dokázala, že přes svůj mladý věk bude skvělou pracovní fenou. Po oba dny předvedla naprosto vyrovnaný výkon.
KSZVP - složila i druhý den velmi pěkně zkoušky, v 1. ceně na 96%. 
Máme ohromnou radost.  Kirunko moc, moc blahopřejeme!!!

26. 8. 2008

Kira s mamkou Bailie


Konec dovolené, prázdniny nebývale rychle utekly! 

Období téměř bez signálu a bez elektronické komunikace skončilo! 
Od pondělka jsme všichni zase v Praze....
Kira odešla domů, složila dvoje SZVP, vždy na vysoký počet bodů, ale v jedné disciplíně si neodpustila zazlobit... jak říkala Petra, její chovatelka, která byla s námi "ozvláštnit" (prý celá  máma Bailinka, mimochodem pracovní fena roku 2006). 
Je příliš vzrušivá, musí dospět...příští rok o ní jistě uslyšíme!

KIRA

GRACE

Grace se podařilo také složit SZVP na plný počet bodů (100%). 
Skvěle psychicky zvládla pro ni zcela novou situaci a díky zatím "nechovnosti" a věku byla na celkovém 3. místě.

27. 7. 2008

Gal při nácviku na vodní zkoušky

V sobotu měl svoji zkouškovou "loveckou" premiéru na SZVP chesapeake Gal Kelečský poklad se svoji majitelkou Blanku Novotnou. 
Skvěle obstál, vybojoval 1. cenu a titul CACT!!! 
Blahopřejeme !
Fotografie z výcviku (zmáčeného psa, ale více jeho majitelku u nás na chalupě ) naleznete zde  nebo pod jeho fotoportrétem

20. 7. 2008

NVP 

Nácvik FTR
V sobotu se Líza zúčastnila výstavy v Mladé Boleslavi. V srsti je nádherně, sklidila samou chválu a obdiv, dokud rozhodčí nepostřehla (marně jsem ji točila na druhou stranu), že má stále na uchu rozškrábané kolečko (bez srsti). V tom okamžiku bylo rozhodnuto ... v soutěži krásy musí být vzhled bez viditelných zranění ... takže "jen" res.CAC
Výsledky výstavy nám kvalifikovaně zapsali do PP pod potvrzený šampionát práce !?! do kolonky zkoušek.

V Boleslavi mi také potvrdil pan F. Pasák, že bude posuzovat s Ing. Kovářem nácvik na FTR. Podle nových pravidel platného nového zkušebního řádu. FTR by měl být se střelbou a s použitím dummy (kdo trvá na zvěři, může použít vlastní) a s hlasitým zdůvodněním požadavků rozhodčích.
Vítáni jsou všichni zájemci, kteří mají zájem o nová pravidla posuzování FTR v ČR se psy i bez psů. 
Propozice zde. Přihláška zde. (pošlete na můj mail)

14. 7. 2008

Prázdniny

Na tohle období se těším já i naši psi!!!

Líza

Bára
Líza (3roky) Bára (7let)

Plán: "Psí" (jak jinak?) tábor na Zahradišti, chalupa v Bučovicích, pražská zahrádka a konečně úklid domácnosti, výcvik psích miláčků u nás: 8-měsíční žihadlo Cora (na hlídání), hnědulka Grace, šikovná Kira, bílé chlupaté chlapisko Rudánek... 
Nevím, jak budeme úspěšní, ale s údivem pozoruji zákony smečky a s pokorou se skláním před tímhle plemenem. Jak spolu vycházejí, jak si rozumějí, společně si hrají i přemýšlejí, vzájemně se ošetřují, podporují a tulí se k sobě, jak se stmelili - teď mám smečku 5 fen - a jak dokáží všechny předávat radost a energii. My lidé se máme od nich opravdu co učit! 
Fotogalerii ze sobotního dne najdete kliknutím na fotky. 

Anettka (10let) Grace (18 měs.) Cora (8 měs.)

Anettka

Grace

Cora

23.6. 2008

MZPR Kostelní Střímelice. Lízinka skončila  na 5. místě v 1. ceně. Bylo nevěřitelné horko, zvlášť při nedělních poledních polních vlečkách. Startovalo 16 psů. 
Rozpačité dojmy na chování ze strany některých vůdců si můžete přečíst zde nebo ve článečkách zde. Další nezávislá reakce zde

19. 6. 2008

Pro zájemce, kteří  nemohli být s námi v Seefeldu na IWT (International working test), uveřejňuji slíbené disciplíny s popisky. Snad to bude dostatečně srozumitelné.
Klikněte zde  nebo do  výcviku.

6.- 8. 6. 2008

IWT Seefeld

Rakousko

Mezinárodní working testy - IWT, (za každou zúčastněnou zemi startovaly max. čtyři 3-členné týmy)
Za ČR zatím zástupce nemáme. Ale koronu jsme postavili docela početnou ;-))!  Kamery běžely do vybití, fotografie i přes podmračené počasí máme také. Blanka videa sestříhala - ukázka zde a plánky s popisy disciplín zpracuji já, počítám, že vše budu mít příští týden...
Zatím najdete obrázky 2 nejlepších disciplín kliknutím na fotky, tj. 4. úlohu ze soboty a 3. z neděle. Obdivuhodné výkony psů nezaujaly jen vzdálenostmi, ale i zdoláváním vysokých děrovaných ohrad!!!

  JCH., CZCH., CZWorkCH. Eve´s Elisabeth Tetřeví dvůr 


Naše Líza splnila podmínky pro udělení titulu ČESKÝ ŠAMPIÓN PRÁCE.
Lízinka zároveň splnila podmínky  DUAL ŠAMPIÓNA ČR.
Takže: JCH., CH. Eve´s Elisabeth Tetřeví dvůr, český šampión práce, tzn.:
Lízinka je historicky první čokoládová fena (vlastně vůbec hnědý LR) s titulem dual šampión!!!         Blahopřejeme!!!

 31. 5. 2008

  LÍZA

Vítěz zkoušek KLZ

CACT

Naše Líza, Eve´s Elisabeth Tetřeví Dvůr, v sobotu, 31. 5., startovala na klubových lesních zkouškách v Okrouhlu. Snad nejteplejší den tohoto týdne (36°C) prověřil výdrž a vytrvalost všech 18-ti startujících. Lesní zkoušky jsou vždy náročné, ale vysoký počet účastníků a opravdu dlouhé a obtížné barvy prodloužily zkoušky až do pozdních večerních hodin. 

Lízinka šla po parném, namáhavém dni svoji "královskou" disciplínu, pobarvenou stopu, až v půl osmé večer. Před půlnocí jsme byly obě v pelíškách! 

Vyhrála celé zkoušky a získala titul CACT !   (Výsledky zde)

25. 5. 2008

Úžasná štěňata drsnosrstých  jezevčíků (odběr 20.6. 2008) "Z Vrchánova" Fotogalerie zde

Anettka 10 let

24. 5. 2008

Anettka (*1998) poprvé ve třídě veteránů! 

Výborná 1 ... nejlepší veterán ( to se to vyhrává, když byla sama ;-)) 
 Lízinka stále není zdravotně ve formě, takže do třídy šampiónů nemohla nastoupit. Zato desetiletá Anettka si to opravdu užila! I přes nemilosrdné teplo šťastně v kruhu poskakovala, možná i protože všichni naši pesani museli zůstat doma ... 
Dnešní den byl totiž jen a jen její!

Po namáhavém dni vodní koupel

A za odměnu míček...

9. 5. 2008

S lítostí vzpomínáme na našeho kamaráda, nádherného černého flata Bruna (Zimolez z Vlčích luk), který po boji se zákeřnou nemocí zemřel ve středu 7. 5. 2008. 
Začínali jsme spolu s naší Anettkou a Brunem získávat lovecké zkušenosti, jezdili jsme do Kutné Hory za Romanem Hubkem a zažili spoustu legrace. Původně psí přátelsví se přehouplo do již téměř 10ti-letého přátelsví lidského. 
Nikdy nejsme na odchod milované bytosti připraveni. Bruno, všem nám moc chybíš!

8. 5. 2008

Doplnili jsme Batlíkovu stránku v kamarádech. Pro fotogalerii z výcviku Batlíka - klikněte zde. Panickou hrůzu z vody jsme byli schopni překonat tak, že jsem se oblékla do žlutého gumového oblečku a chodili jsme spolu (proto tam najdete také  sexy fotky ). Když gumáček netěsnil, stála jsem v ledové vodě... 

4. 5. 2008

Dnes dokázal Batlík, že je to velký pes s ještě větším psím srdcem. Byl u nás na výcviku přesně 44dní (6 týdnů) a složil OVVR (216bodů z 232), výsledky zde!!!  
Při složení sice základních zkoušek, dokázal tenhle úžasný pes ujít ten nejdelší a nejobtížnější kus cesty! Vydržel rychlé tempo našeho výcviku (dnes jsme to jeli fakt jenom zkusit...chybělo nám pár dnů u vody) a dokázal překonat i všechny předcházející zkušenosti s výcvikem. Naprostou nechuť aportovat vyměnil za radostný aport a doslova posedlost přinášení jakýchkoliv míčků! Hádavou a odtažitou povahu zahodil a vyloupl se vstřícný, pozitivní pes, který zaprodal duši za mazlení a dotyky lidí ...
Dnes byste v tomhle zdravě sebevědomém, milém a radostném psu starého "velikonočního" Batlise marně hledali.  Jak jednoduché je být vzorným po boku milující rodiny, ale jen opravdový "pan" pes dokáže zase věřit lidem. A jemu se stačí podívat do oddaných očí! 
A nám ses, Batlíku, dostal pod kůži i do srdíčka hodně hluboko. Děkujeme vám všem za zájem, pomoc i podporu. 

20. 4. 2008

WT "L" Čelákovice - vítězka. 

výsledky zde

videa zde

fotogalerie zde
Naše Líza, i přes zdravotní problémy,. kterými teď prochází, dokázala startovat na Working testech v Čelákovicích. Získala 91% (tj. 91bodů z celkového počtu 100), hodnocení "výborná". 
Lízinko, jsi šikulka, k Tvému vítězství ve vyšší třídě L blahopřejeme a máme velkou radost!
Zleva:  Annie od Z. Mandelové, Lízinka Černých a Erinka Faltusová

16. 4. 2008

Do kamarádů jsme přidali fotogalerii našeho svěřence Batlíka a malilinko si postěžovali na pomalé tempo při výcviku.
Důležité ale je, že pořád postupujeme dopředu!

7. 4. 2008

Hádavý, samotářský a nekomunikativní Batlis má prý vyhledávat chodbu a ne se nám po 17 dnech výcviku rozvalovat na koberci a svými línajícími chlupy zacpávat hubici luxu!
Večerní Batlíkova siesta.... Tady je přesně vidět "stresovaný pes při výcviku"

29. 3. 2008

Kira a její milovaný Petr Bárta

Dnes šla domů Kira ... a tak nám zbyla "pouze" 4-členná smečka. 
Byli jsme na předávací, šťastné a dlouhé procházce! Krásně se předvedl Batlík a jeho "nechození" do vody ;-)).
Za fotky děkuji Petře Otevřelové.

Mazleníčko ... ;-))

Batlík, který se má bát do vody ... tady si tedy dokonce labužnicky lehl!
Zleva: Bára, sedící Líza, Anetka, Batlík, Kira a Bailinka Všichni stojí o pochvalu

28. 3. 2008

Přinášíme vám shrnutí a konečné zpracování  podmínek FTR.  Ing. Bohoušek Kovář  přehledně zpracoval pravidla MFTR právě pro podmínky v ČR pod názvem:
"Field Trial Retrieverů  -  základní  principy, nutné změny a nový přístup k posuzování".
Vše, včetně videa otevřete poklepáním na název nebo v menu výcvik.

24. 3. 2008

Dorris, Líza a Bruce
Velikonoční pondělí v Řevničově. Nácvik pobarvené stopy a vlečky doplnily naše mrznoucí nohy, ale i obrovská radost pesanů ze sněhové nadílky.
Ještě, že Majka vzala foťák, jinak by nám nikdo nevěřil!!! Cvičila naše Líza, Píchovic Dorča a Šustovic Bruce. 
Více fotografií zde.
Lízinka ;-))

23. 3. 2008

Velikonoce - stačí vybrat to správné vajíčko, lehce zaťukat a hned je tady o psa víc! Ten náš je jako malovaný a jmenuje se Batlík ...

Naše velikonoční  a tak asi 2 měsíční smečka ...

Tohle je vajíčko s překvapením: Líza a Kira Tak to je moje jistota,vajíčko plné lásky - Anetka a Barča
A z dračího vajíčka se vyklubal Batlík

Jediné hromadné foto, kdy jsme smečku prostě naskládali a přikázali "zůstaň" ...následovala šmouhatá fotka "volno"

Zleva: 3 goldeni Aramis, Carlsson a Bartoloměj Markéty Zelenkové, mezi nimi LR Bailie Petry Otevřelové, naše Anetka, Bára i  Líza a sedící černé žihadlo Kira, dočasně u nás na "ubytování"

15. 3. 2008
Nádherná neděle. O to lepší, že jsme se náhodně sešli celá smečka 8 retrievrů!
Tolik psího štěstí, radosti a honiček nás "páníčky" i přes podmračený den doslova nabilo energií . A po celou dlouhou procházku jsme nepotkali nikoho, kdo by se na nás neusmíval...
Třeba na vás ta pohoda z fotografií alespoň dýchne
Pokus minutového klidu u prokopského potoka
Líza, Kira, Bailie a ohromě vzácný klacek!

6. 3. 2008

K materiálům k organizaci MFTR (ze 17.2.08) doplňujeme skvěle zpracované podklady Ing. Bohouška Kováře zde. A zároveň Mezinárodní reglement pro pracovní zkoušky v poli retrievrů (FTR.) zde . Všechny 3 materiály  najdete shrnuté také ve VÝCVIKU.

2. 3. 2008

Lízina hárá, teď právě 14. den.

Pečlivě ji hlídáme a doma nosí kalhotky.
Musíme ale častěji opakovat, že jí to sluší, protože jinak je nekompromisně sundává ...
Má skvělá moderní tanga, no posuďte sami....

23. 2. 2008

Dnes se mi podařilo složit zkoušky z myslivosti - hodnocení
"prospěla s vyznamenáním", 1. ve skupině adeptů. 
Mám  radost! Dost se mi ulevilo, že to mám za sebou ...
Vzkaz pro moje fenky: "Holky, konečně střílíme z dlouhé zbraně!!!"

18. 2. 2008

Jednotná

pravidla MFTR

V neděli 17. 2. jsem se zúčastnila školení k organizaci MFTR v Třebíči. V závěru jsem složila zkoušku a tím získala aprobaci pro FTR rozhodčího. Veškeré materiály ze školení, zejména organizace a pravidla posuzování FTR jsou jednotná pro oba kluby a naleznete je zde. (zatím uveřejňuji polovinu, komentáře doplníme) 

14. 2. 2008

Sv. Valentýn

Opět vám přinášíme videa z nejznámější americké výstavy šampiónů na Madison Square Garden. Retrievři šli ve skupině "Sporting" 12.2.. Přímo pro labradory klikněte zde.

Výstava je určená pouze pro šampióny s limitním počtem 2500 psů. Můžete si své plemeno vybrat podle data, klikněte buď na 11.2. nebo 12.2. 2008.

10. 2. 2008

cvičení v Neuměřicích

Krásný sluneční den se nám podařilo strávit v zcela "dámské" společnosti 

Líza - výstavní postoj, najdete ji ve fotogalerii

Nádherné fotografie Katky Faltusové

Líza, Dorinka, Erinka a fletí dorost Róza...viz kamarádi WT
Lízinka, 10.2. 2008

2. 2. 2008

MFTR  Židlochovice. 
Lízinka si lepší umístění pokazila, když měla v závěru donést blind (aport, o kterém nevěděla) rovnoběžně s řadou klecí plnou živých bažantů! Ty jí tak uchvátily, že se dala obtížně odvolat, takže 170bodů (tj. 88,6%)... V první leči se nám o infarktovou situaci postaral bažant, který dopadl cca 50cm od nás a ještě se "plácal" (vedla jsem volně, bez uvázání). Za video děkuji Martinu Luňákovi . Klikněte zde . Hodnocení: bohužel za stejné chyby se na jedné straně vyhazovalo, na straně druhé se ale rozdávaly tituly (i ty nejvyšší ...)Video rozstřelu zde.

27. 1. 2008

NFTR

r. CACT

Společně s Lízinkou jsme se zúčastnily zkoušek FTR poprvé podle nového zkušebního řádu platného od 1.1.2008. Koupený jsem ho sice měla, ale důkladně pročtený až dnes ráno! Výsledek: 192 body (tj. 100%), 1. cena titul r. CACT. (Pořadí k rozstřelu-chovnost, věk, abeceda ...)  Lízi, blahopřejeme

21. 1. 2008

Kompletní novelizované zkušební řády pro lovecké psy platné od 1.1. 2008 
Byly vydány ČMMJ  v knižní podobě.
Lze je zakoupit na ČMMJ nebo na OMS. 

19. 1. 2008

Lízina má potvrzenou kvalifikaci na Mistrovství retrievrů ČR 2008. K prohlédnutí zde.
Jen se můžeme modlit, aby nehárala.

15. 1. 2008

Doporučujeme nové webové stránky našich kníračích kamarádů:
www.kniracipracovni.wz.cz

12. 1. 2008

Nádherné fotografie z Prokopského údolí při cvičení s dummy.

Rozesmátá Líza_fotogalerie

Líza v Prokopském údolí_fotogalerie

 Naše Líza a Erinka Faltusová.

Díky Katko!!!

Líza a Eri_Working testy

Líza_Working testy

 

 

 

Domů