2012

Aktuality roku 

zde 2008 zde 2009 zde 2010 zde 2011

2007

Listujte směrem dolů,  řadíme příspěvky  podle data.

Rekapitulace roku 2007 

Anettka (9,5 r.) občas ztrácí sluch, zvláště, když se jí nechce poslechnout. Teď, ke konci pracovní sezóny je její věk znát. Psychicky zůstává stále mladá.

Bára  (6,5 r.) na honech pochytila zlozvyky, které budeme muset výcvikem důsledně odbourávat. Za lov i za nás by ale dala život. Je skvělá.

Líza (2,75 r.) vyspěla, prošla praxí, a naučila se samozřejmě i to, co neměla! 
Získala titul šampión krásy ČR, postupuje na Mistrovství loveckých VZ z průběžného druhého místa v ČR (372 body) a souběžně (!) s loveckými zkouškami se také v žebříčku Working testů bodově dostala až na celkové druhé místo v ČR (114  bodů).

Přání: Abychom všichni bok po boku společně prošli novým rokem ve zdraví a vzájemné důvěře.

19. 12. 2007  

S blížícími se Vánocemi končí pomalu období honů. 
Holky jsou momentálně ve skvělé fyzické kondici, mají naběháno a s nějakým lenošením rozhodně nepočítají.
Jen rodina se těší, že již konečně začneme fungovat i doma.

Líza při očistě tlapek

10. 12. 2007

Aktualizovali jsme fotogalerie holek.

  Nejmladší Lízinky

Prostřední Barči 

A nejstarší babči Anettky 
Pro otevření stačí kliknout na šipky nebo na jednotlivé fotky .

Bára při kontrole svojí smečky 9.12. 07

Anettka při nedělní procházce 9.12.

5. 12. 2007

Mikuláš 2007  

Chceme se s vámi podělit (sice ne zcela aktuálně) o videa z nejznámější americké výstavy šampiónů na Madison Square Garden. Výstava je určená pouze pro šampióny s limitním počtem 2500 psů.
Vyberte si své plemeno - po kliknutí zde

29. 11. 2007

S radostí jsme aktualizovali pracovní úspěchy naší "kníračí" části rodiny.
Jsme na ně hrdí a moc, moc blahopřejeme!!!  
K prohlédnutí klikněte zde.

22. 11. 2007 

Jakmile se naše nejstarší Anettka probojuje do postele, okamžitě ztrácí sluch, v tu chvíli jí ochrnou nohy a začne nahlas chrápat, abychom viděli, jak tvrdě spí a proto opravdu nemůže slézt!

A holky to dokáží skvěle napodobit ...

17.11.

2007 

MVP Praha

kvalifikace na Crufts

MVP Praha _ foto M.Šírová

Naše Líza se překrásně prezentovala na mezinárodní výstavě v Praze ve třídě vítězů.
V nelehké konkurenci dokonce z 5ti úřadujících šampiónek vybojovala r. CAC.
 Lízino, blahopřejeme! 

11.11. 2007

Martinský hon na Konopišti

Líza, Anettka a Bára

Fotky z rána dokonale vystihly celý nedělní den!

Tentokrát už šla Líza, takže má letos první hon za sebou. Jí jediné snad počasí vůbec nevadilo...

Líza musela chvilku sedět

První sníh je skvělá věc!

4. 11. 2007


Líza je kulaťoučká!!!

A to obě hubnem


Za fotky děkuji Jardovi Machovi 

30. 10. 2007 

Líza na VZ  - 1. místo  vítězka 
Lízina na VZ v Karlových Varech předvedla parádní práci oznamovače na barvě!

Moje roztřesená kolena doplnil téměř infarktový stav, když jsem viděla, s jakou vervou se vrhla do práce na pobarvené stopě. Líza oznamuje střelenou zvěř s brinxlem na obojku, srnčí dohledá, ověří, až u kusu vytáhne brinxl a v mordě s ním dojde pro mě. Na volno mě odvede ke zvěři. To jsme cvičily...a také již 3x úspěšně předvedly na zkouškách.
Ale nyní to zmeťour okořenil o ohromnou spontánní radost při závěrečné fázi. Narcistická Líza s ocasem nahoru, zvednutou hlavou, rozzářenýma očima pečlivě kontrolovala abych já, rozhodčí i celá početná korona opravdu šli spořádaně za ní. Popobíhala dopředu cca 10m, skokem se pro nás vracela tak, že občas měla všechny 4 packy ve vzduchu. (Rozhodčí nadšeni, já na mrtvici, jakou další novinku vymyslí.) Asi 20 m od kusu zrychlila, přeskočila polom, proběhla hustníkem a skončila u srnce. Rozhodčí velel: "Zastavte"! Opáčila jsem, že na srnce už vidím. Ne, je vidět špatně, počkáme, až se fena vrátí ... v tom okamžiku se rozhrnulo smrčí, téměř o mě zabrzdila rozzářená Líza, vrtěla se celá od čumáčku po špičku ocásku a v poskocích nás lákala za sebou... vždyť ona už srnce má, kde to vázne??? Bože můj, takovou práci jsem fakt ještě neviděla! 

Co dodat? Snad komentáře rozhodčích,  když srovnávali práci jednotlivých plemen: 

Retrívry totiž práce na barvě baví! Oni ji dělají za odměnu!!! (hi, hi) 
Nebo: Tohle byla jediná pořádná práce oznamovače, jakou jsme už dlouho neviděli. (já taky dosud ne, pánové...)
Takže 1. místo, vítězka, 372 body a tím kvalifikace na Mistrovství.

29. 10. 2007

Taranett

 Winni Star

část  naší  kníračí  rodiny

Tarinka a Winnie, malí černostříbřití knírači mojí sestry, Alice Zelinkové. Oba, kromě dalších pracovních i záchranářských zkoušek, úspěšně startovali na Mistrovství republiky kníračů. Winnie vyhrál, získal cenu nejmladšího psa a do třetice moje sestra pohár pro nejlepší ženu!
Moc, moc blahopřejeme!!!

20. 10. 2007

Naše Lízinka na VZ v Třebíči ... tak tady nám ta kapička štěstí opravdu chyběla !!! Líza naprosto jednoznačně potvrdila své lovecké vlohy při klidu na stanovišti. Jak jinak, než na volno . Co už jsem ale já, na rozdíl od mé šikulky, nevěděla , že je před námi zalehlý zajíc. A když ho chudáka honci vyšlápli, vyletěl těsně před nás, lekl se, rychle otočil a pelášil pryč. Ale Líza byla připravená ... hurá za ním!!! 
A tak teď zkoušíme novou pomůcku z Bracca  -  Running rabbita. Já jsem nadšená, Lízinka už méně. Na vzdálenost cca 50 cm kolem ní prosviští chlupatina a ona se musí ovládat, nehnout ani chloupkem ... Doufám jen, že se s opravdovým zajdou zase brzy nesetkáme na zkouškách  

 28. 9. 2007

Naše Anettka má narozeniny - 9 let. 

Naše hyperaktivní fenečka ale nezahálí, nechce připustit, že bych ji mohla vynechávat z výcviku, takže dokonce důrazně hlasitě a dlouho protestuje. Protože váží téměř 40 kg, v přepočtu na lidské roky by jí bylo už 57 let.(srovnávací tabulku najdete zde). Prý je ale Anettka opět nachystaná na honební sezónu. 

Ať si to pěkně všichni v okolí uvědomíme! 

15. 9. 2007 

Mlhovina - růže

   Naše Barunka má narozeniny - 6 let. 
Co takhle pudinko-tvarohový dort proložený piškoty? Letos všichni spěchají, nikdo nemá čas, takže zase jen veliká buvolí kost ...

9. 9. 2007

Neúprosně se blíží období vrcholových zkoušek. Cvičíme, snažíme se, ale kromě pracovitosti je třeba alespoň kapička štěstí.Perfektně to vystihuje "Desatero dobrého vůdce" (klikněte zde). Najdete ho také u výcviku.

4. 9. 2007

Ti, které jsme s láskou uctívali, vlastně ani neumírají ... A přece, kdykoli si na ně vzpomeneme, cítíme, že nám hledí do duše, že s námi cítí, že nás chápou, že schvalují nebo neschvalují naše počínání.

Husserl Edmund

V srpnu zemřel skvělý 6,5 letý pes Arthur Alfa Sirius. S metastázami se už nedalo nic dělat. Arthurku chybíš nám! 

29. 8. 2007

Naše smečka se dočasně rozrostla o Jenny.

Fenky si rozuměly, celý den by si jenom hrály!

Tak, povalování končí a zase začíná práce ...

 A i naše 13-ti letá kočka Míca, sice nerada, ale zvykla si!   Více fotografií najdete v kamarádech  (Jenny My Love)

v

15. 8. 2007

A naše holky? Výcvik nám přerušilo hárání. Z aktivní činorodé fenečky se stala  unylá spící panna! Netuší, že děláme všechno, aby k  mateřství nedošlo, takže se tedy ona vůbec, ale vůbec nemusí šetřit ani dopředu připravovat. Teď v srpnu sice prošvihneme VZ, ale další nás čekají v září ... 

Zatím si všichni užíváme společných chvil a holky jsou čím dál tím postelovější! Ale i jim prázdniny rychle utíkají ... ;-(

Sam je již spokojeně doma.... Díky za pomoc!!!

Anetka a Bára relaxují ;-))

22.7. 2007   POMOZTE !!!!


 během bouřky v Praze 5

se zaběhl  "Slovenský čuvač"

(velký, bílý pes),  jmenuje se Sam.

Volejte:   724 243 764

sa

Sam ale rád cestuje, miluje jízdu autem, takže není vyloučeno, že nasedl a s někým odjel. Je starý 3,5 roku, tetovaný v uchu č. 8964. Naposledy prý byl spatřen na Císařské louce, později snad na Újezdu.
Kdo byste jej někde zahlédli, dejte prosím vědět majiteli na
elanda@seznam.cz, nebo tel.: 724243764.

30. 6. 2007

Huráááá - prázdniny!!! Těšíme se všichni, celá lidskopsí smečka! První týden jedeme na "psí" tábor na Zahradiště (bez páníčka, který po loňské premiéře zbaběle nejede, prý se: "celý týden kmitá kolem psů a pak se o nich ještě i bavíme" ;-)). Balím, těším se z kytic, přidám darovaný hrníček pro štěstí (vše od 7.C ;-)) a vyrazíme. Kéž by to utíkalo hodně pomalu!!!

21. 6. 2007

  JCh. Ch. Eve´s Elisabeth Tetřeví dvůr      Zvykáme si na dlouhé jméno s tituly !!!  

16.-17. 6. 2007

Derby:
LZ
SZVP
Naše Lízinka na LZ a SZVP
"O pohár prezidenta RK
 CACIT
1. místo  - vítězka
CACT

Líza po vyhlášení výsledků RK-odkaz na fotogalerii

První ročník derby "O pohár prezidenta RK CZ" proběhl na Kolínsku v MS Kňour. Soutěž RK se skládala z LZ, kde Lízinka ukázala práci oznamovače a druhý den ze SZVP. 
Líza předvedla po oba dny vyrovnaný výkon, takže k naší velké radosti vyhrála celé zkoušky a kromě obrovského poháru získala titul  CACIT a CACT !!!  

8. 6. 2007

Poděkování
Děkuji Vám všem za projevená blahopřání naší mladé šampiónce. Včera se jí zakouslo malinkaté klíště u pravého oka, okolí  pěkně zduřelo a já jsem byla tak šikovná, že jsem jako první vytvořila náměstíčko bez chlupů, pak jsem klíště přetrhla a nakonec hlavičku vydloubala jehlou. Ach jo ... vylínaná a načuřená šampiónka bude takhle skvěle reprezentovat na výstavě v Brně!  P.S.  Právě mě poučila naše chovatelka Bára, jak je Lízina hvězdná (první!!!), protože se zúčastnila celkem"7" titulových výstav a na nich udělala 2x šampionát: JCh. a Ch. 

  26. 5. 2007

 Klubová výstava retrievrů Konopiště

Dnes jsme byly na klubové výstavě retrievrů v zámeckém parku na Konopišti. Třídu fenek posuzovala paní rozhodčí Mariette Verrees z Belgie. I přes vražedné odpolední teploty stála Líza ve výstavním postoji jako panenka, vyhrála a tak získala titul CACVšichni máme radost, protože tím splnila podmínky pro titul Český šampión krásy
Líza si úspěch oslavila tím, že sice nenápadně, ale zato dokonale vyčistila moji tašku od dětských piškotů. Jasně, co je v bříšku, to se počítá!

20. 5. 2007

WT  Křivonoska

  

  1. místo  

V sobotu jsme s Lízou startovaly na WT v jihočeské Křivonosce. Součástí zkoušek byl i trénink pod skvělým vedením manželů Königových, trenérů pro Horní Rakousko. Za organizaci, průběh, přístup i mnoho podnětných informací nezbývá než poděkovat!
Premiéra v "L" se Lízině povedla. Líza vyhrála !!! 

A naše bezprostřední pocity? Snad nejlépe je vystihuje sms s naší chovatelkou Bárou, která mi zdůrazňuje, že jí nikdy neopomenu říct, co "její zmetek" zase vyvedl, ale když se nám zadaří, že je to "moje fenečka" ;-) ...  Já (sms): "Moje zlatíčko a Tvoje kurva byla dnes na WT už ve vyšší kategorii L. Přes chybičky ...vyhrály jsme! Hi, hi. Mám radost. Eva" Bára: "Gratulujuuu! Pusu mýmu zlatíčku a Tvý kurvě."(Další komentář-zde-datum 21.5.)
Co dodat? Báro, díky, jsem šťastná, že mám právě ji. Mám ji moc ráda ...

19. 5. 2007

Úspěchy českých WT

Musím se s vámi podělit o vynikající výsledek Bohouška Kováře a jeho fenky Fair Regent Plus (ČR)  při startu na  "Mock Trial" ve dnech 14. a 15.04.2007 v Hirschbachu, posuzovali rozhodčí p. Graham Stephenson (GB), Robert Kaserer (A). Startovalo 22 týmů - vůdce a pes.
  Historický úspěch českého týmu, který v zahraniční konkurenci obsadil 8. místo !!!
Moc, moc blahopřejeme, jen tak dál!!! Přímo z rakouského webu : Výsledky 

13. 5. 2007

Mrkňete 

na kamarády

nebo klikněte zde

Dnes jsme měli na návštěvě malinkého jorkšírka s velkým srdcem. Nesmírně statečná 11 týdenní fenečka Jessy (900g) se ihned zapojila do naší smečky. Jen jsme museli dávat pozor, aby ji některá z holek při hře nepoťapala.
A to mi připomíná citát z článku o statečné povaze teriérů: "Poťape-li vás život, vzpomeňte na teriéra, oklepte se a ... běžte si hrát!"  

Dnes se mi povedlo úspěšně zakončit období hospitací a po složení závěrečných zkoušek  získat aprobaci rozhodčí z výkonu loveckých psů malých plemen pro ZV a PZ.
Můj mateřský OMS  je Praha  východ.

28. 4. 2007       

Mezinárodní výstava psů Praha

V sobotu jsme se rozjeli na naší letošní první výstavu do pražských Letňan. Předpověď je nemilosrdná, 27°C a my jsme byli poprvé ve třídě pracovní, to je téměř na  konci přehlídky. Počet 63 fen v jednom kruhu opravdu zaručil horké letní zážitky. Naštěstí se výstava odbývala v klimatizovaných halách. Naše Líza získala r. CAC  ;-))

19. 4. 2007

Naše dubnová

 4-členná smečka

V dubnu se naše smečka dočasně rozrostla o mladého psího samce Borga. Být to v kolektivu lidském, vznikaly by určitě boje o přízeň jediného chlapiska. Ale takhle Borgo začíná pečovat o svoji novou holčičí smečku, před cizími samci se prsí a všemožně se snaží na holky zapůsobit. Nejvíc ožila naše "babička"Anettka

9

14. 4. 2007

Výborná - 3. místo

WT "E" v Čelákovicích. Ačkoliv tentokrát nebyla Lízinka ve své kůži a první dvě disciplíny doslova protrpěla (s největší pravděpodobností naše princezna žárlila na dočasného psího svěřence na hlídání a trvalo, než mě vzala na milost!), při třetím úkolu u vody ožila a konečně  pracovala tak, jak ji známe. O třetí místo se utkala v rozstřelu, který vyhrála. Třetí výborná nás posunuje již do vyšší kategorie "L", takže dobrá zpráva pro Majdu: V "E" končíme ...!

Velikonoce

Barča jaro 2007

Bára

5,5 roku

Naša Nettyna

Anettka

8,5 roku

Lízinka

Líza

2 roky

Procházky
Sluníčko
Dobroty

31. 3. 2007

Testy povahy štěňat

Protože se stále více množí dotazy, jak vybírat malé štěně, zda lze předvídat jeho chování a zda stačí množství času a Vašich zkušeností k jeho výchově, pokusila jsem se tedy shrnout informace, které by mohly pomoci při výběru. Jedná se o testy povahy štěňat. Berte prosím testy pouze jako informativní. A teď, když o všem přemýšlím, jsem vlastně ráda, že mě moji blízcí netestovali ... možná bych ani neprošla .... :-(      . Klikněte zde.

      19. 3. 2007   

Naše Lízinka 2. narozeniny !!! Miláčku, zlatíčko, myšičko, zmeťoure, rozmazlenče ... máme tě moc rádi ... !!! 

WT
17. 3. 2007
 

Bartochov

Utahaná, ale spokojená  Eve´s Elisabeth Tetřeví dvůr

Startovaly jsme  na Working testech "E" v Bartochově .  Rozhodčí pro nás připravili zajímavé disciplíny, překvapivě obtížnější než jsme všichni čekali. Posuzovali pánové Athanasios Keller, Wolfgang Harrer, Rakousko. 2/3 startujících byly z celé naší republiky a 1/3 byla z Rakouska ba i 1 účastník ze  Švýcarska.    Líza mile překvapila, z 80ti možných bodů získala 79,        takže vyhrála svoji skupinu. Na těchto zkouškách udělují rozhodčí prestižní cenu pro nejlepšího psa nazvanou "Volba rozhodčích" (prý kterého by si odvezli domů ;-)). Volbou obou Rakušanů byla naše Líza !!! Lízinko, jsi šikulka, blahopřejeme!!!          

12. 3. 2007

Jarní návštěva u Paseků, právě  mají k odběru dvě 3,5 měsíční štěňata ohaře bez PP (neuhlídali smečku, kde pejsek není chovný) Chcete je ?  ;-))

10. 3. 2007   Prosba psa

Na klubových podzimních zkouškách KCHLS  v  Přestavlkách - Tršicích  jsme při vyhlášení výsledků dostali skvěle zpracovanou "Prosbu psa".  Rádi se s vámi o ni podělíme, najdete ji v odkazech štěňata. Nebo prostě klikněte  zde .

28. 2. 2007

Důležitý moment v životě mojí kolegyně a kamarádky, neboť se konečně odhodlali rozšířit svůj domov o dalšího člena - malého psího nezbedu. To mě tedy donutilo doplnit webovou stránku štěňata o rady pro její dcerku  Zuzku Farovou, (budoucí novopečenou chovatelku) jak zacházet se psím miminem. Zuzko, držíme palce, ať to všechno dobře dopadne!!!

25. 2. 2007

Procházka a cvičení v Milíčovském lese

Takhle dnes vypadá náš malý pracovníček (má 23 měsíců)

Naše Líza 25.2.2007

Milíčovský les, hrdá Eve´s Elisabeth Tetřeví Dvůr

21. 2. 2007

   Postupně doplňuji fotogalerii Anettky , Barunky , Lízy i našich (hlavně psích) kamarádů     (klikni na odkaz ;-))

18. 2. 2007

       ŠTĚŇATA    

Ksichtík Líza

Blahopřejeme ke skvělé kondici nové 12 ti členné čokoládové labradoří rodince, přejeme hodně zdraví, pracovních i výstavních úspěchů a hlavně hodně a hodně lásky, pohody a radosti v jejich novém psím životě.  Další informace naleznete na adrese www.tetrevidvur.com .

 

Líza ve Štěpánově

Tip na zkoušku povahy vašeho štěněte : simulace střelby na PC, kterou si můžete stáhnout a pak již jen zapnout zvuk v reproduktorech na maximum. Ale skutečná střelba je podstatně silnější, proto vřele doporučuji toto nepodceňovat!!! 

13. 2. 2007

Brokovnice

Puška 

10. 2. 2007

Podařilo se mi přidat Knihu návštěv !!! (Snad to za tu dobu, co jsem ji upravovala stojí... Žádný učený  ...... ;-( , ach jo )

8. 2. 2007

Novinky     BONITACE
Naše  Líza
Nově se zavádí  klubová bonitace (dříve zařazená zkouška OVVR), na které lze podle předvedených výkonů posoudit, zda je jedinec povahově a pracovně typickým představitelem daného plemene retrievera.  Podmínky pro absolvování bonitace:

přihlášený retriever dosáhne v době konání OVVR minimálně věku 6 měsíců
přihlášený retriever má platné ČLP a je evidován Plemennou knihou ČMKJ (u českých státních příslušníků), nebo je zapsán v plemenných knihách států FCI (u cizích státních příslušníků)
bonitace se může účastnit vůdce, který v den konání bonitace dovršil 15 let
součástí přihlášky je kopie Průkazu původu hlášeného jedince

přihlášený účastník nebo jeho pes musí splňovat veterinární podmínky stanovené Organizačním řádem OVVR a propozicemi  (příloha č.3)

 

7. 2. 2007

Náš banner, který si můžete přidat ke zdrojovému kódu své stránky  ;-)) a zobrazí se Vám : 

<A target = "_blank" HREF="http://alfasirius.wz.cz"><IMG SRC="http://alfasirius.wz.cz/images/kennel_alfa_sirius.gif" border=0 width=468 height=60 ></a>

nebo animovaný  banner naší chovatelské stanice:

<A target = "_blank" HREF="http://www.alfasirius.wz.cz"><IMG SRC="http://www.alfasirius.wz.cz/images/LRa.gif" border=0 width=468 height=60 ></a>

20. 1. 2007

    NFTR 

NFTR - Terešov Naše nejmladší Lízinka zahájila nový  rok 2007 překvapivě úspěšně 1. cenou s titulem CACT. Ve věku 21. měsíců jsou to její již 6-té úspěšně složené zkoušky lovecké upotřebitelnosti, vše v 1. cenách. Máme radost, protože je moc šikovná a blahopřejeme!
1. cena CACT 

PF 2007

 

3. 2. 2007

Začali jsme s našimi novými "pejskařskými" stránkami. 

Domů

2008

Aktuality roku 2008 -  

zde