Sirius

kennel

labrador   retrievers

alfa   sirius

Líza


 

Jak si vychovat pána

Rady i blafy pro všechny chytré psy (štěňata), kteří mají své Pány skutečně rádi a chtějí se věnovat jejich výchově.

Už při výběru svého Pána věnujme pozornost jeho chování. Klade-li chovateli příliš mnoho odborných otázek, je lépe mít se před ním na pozoru. Svého člověka poznáme podle toho, že neumí správně vyslovit jméno našeho plemene, není si jistý, zda chce psa nebo fenku a ptá se chovatele na samé banální věci, které zná každé štěně.

 

Čím více dětí náš člověk bude mít, tím lépe pro nás, a proto se lidským mláďatům zvlášť snažme vetřít do přízně.

 

Většina nových Pánů je připravena na to, že budeme v noci kňučet, a proto se snažme je nezklamat a řvěme co nejdéle, dokud je nepřinutíme vzít nás do postele. Spaní, podřimování i válení na postelích a křeslech v domech lidí je jedna z nejpříjemnějších činností v soužití s nimi, proto hned od začátku naučme své lidi, aby nás do postele brali.

 

Při krmení nejezme to, co nám nechutná. Uvidíme, jak celá rodina nového pána zpanikaří a budou nám snášet nejrůznější dobroty, než si vybereme! Máme-li chuť na to, co jí náš Pán, nerozpakujme se štěkat a kňourat tak dlouho, než nám dá svou potravu. Pokud náš Pán odejde pryč, kňučme a vyjme co nejhlasitěji - jedině tak si uvědomí, že nám musí být stále nablízku a my budeme mít po celý život o společnost postaráno.

 

Choďme si po domě lidí jak chceme a hrajme si se vším, co nás napadne. Základním naším úkolem je rozkousat a zničit všechny příručky, pojednávající o výchově psů, takže hned v prvních dnech se pusťme do práce. Při jakémkoliv rozčilení našeho nového Pána pečlivě uplatňujme pohled zvaný "Psí oči" a otáčejme se bříškem nahoru, jak nás to učila máma.

 

V parku se zásadně nekamaraďme s poslušnými psy, abychom zamezili kontaktu našeho Pána s lidmi, kterým se podařilo jejich psa vychovat. Stále mějme na paměti, že výchova našeho Pána je záležitost dlouhodobá, ale důslednost se vyplatí.

 

Ještě rada pro psy, jejichž páni se nedají lehce vychovat: občas svému Pánovi utečme a schovejme se poblíž, abychom ho mohli ve chvíli největšího zoufalství překvapit. Bude-li nám hubovat, ihned poodejděme a nenechme se chytit. Tak pozná, že hubováním nás nanejvýš otráví. Při odchycení se netvařme bezstarostně, ale provinile. Než se Pán uklidní, můžeme ho olízat.

 

Vychovat dobrého Pána dá práci a za vrchol úspěchu lze považovat, pokud jednoho dne přinese domů další štěně.  

 

 


 

 

Domů