Sirius

kennel

labrador   retrievers

alfa   sirius

 

Líza


Evelyn Evidog

 

* 9. 7. 2007

OVVR 232body

I první květnový víkend jsme opět cvičily, tentokrát se Evina připravuje na lovecké zkoušky SZVP. 

26. 4. 2009  - Složila Evelynka OVVR na plný počet bodů.


Fotoalbum z 19.4.2009 najdete zde.
Třetí týden u nás: Třetí týden byl pro Evelynu spíše odpočinkový. Po velikonocích prospala téměř 2 dny. Až ve čtvrtek jsme poprvé vyzkoušely vodu.  Kritický se pro ni ukázal přechod v místě, kde by měla začít plavat. Chodily jsme tedy spolu. 
Další den, který jsme věnovaly intenzivnímu výcviku byla neděle. Začala docela pěkně a rychle dohledávat, dobře nosí dummy, atrapy srstnaté i bažanta. Vyzkoušely jsme i hustý rákos nepříjemně prorostlý kopřivami. Do vody šla zase s mojí pomocí, ale je si již daleko jistější.
Dva týdny výcviku: Evina docela dobře aportuje, zvládá marking do 30m a celkem obstojně také dohledávku. I aport z vody měl už svojí premiéru. Zatím pro první zkušenosti stačil potok. Na hlubokou vodu jsem si na další týden opět půjčila slušivé holinky. Zhodnocení - Evelynka musí nasbírat ještě větší zkušenosti pro práci s nosem a také získat lepší fyzičku. Co bychom ale po 14 dnech (vlastně 11ti, protože jsem na 3 dny odjela pryč a Evina odpočívala...) chtěli??? 
Hlavní je, že se jí značně zvedlo sebevědomí, zvlášť doma na zahradě usiluje o místo právoplatného člena smečky. A to je potřeba si zasloužit! Takže Evina objevila svojí sílu ve štěkání, přisvojila si úlohu odpovědného hlídače domácnosti a na vše okolo začala usilovně řvát. Sousedy nevyjímaje... Evelynka sedí u plotu, upřeně pozoruje zahrady v okolí a běda, jak se jen něco šustne. Hned všechno důrazně hlásí...ach jo!
Týden výcviku: Evelynka po týdnu u nás už pěkně aportuje. Pomalu zkoušíme vodu, zatím jen na koupání. Rychle tekoucí potok jí nevadí, ale z vody ještě neaportuje, je to na ni příliš brzy. Je moc milá, má velmi jemnou povahu. Takže pro dobrou práci loveckého psa musí ještě získat značný kus sebevědomí a to je stále před námi. Dělá každým dnem pokroky, snad to do začátku května společně zvládneme.

Evelyn

Fotografování - otrávená Líza, napnutá Bailie a unavená Evina

Důležité prozkoumávání terénu

Velikonoční pózování pro fotografa

Evina běží pro marking přes překážku

Nácvik správného odevzdání aportu

Zleva Líza, Bailie a Evina Evelynky první aport z vody...sice jen mělké, ale ....;-)) Náš úžasný "hazeč" Milan

Líza a Evelynka

Bára a Eva

Netty, Líza, Bára a prvně odložená Evelyn

Leží Barunka, Líza a Anettka, sedí Evelynka

Bára, Evelyn a Anetka

Domů